Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Oświadczenie Zarządu Miejskiego SLD w Katowicach

dodano 2015-03-11 10:23 w kategorii: Powiatowe

Oświadczenie Zarządu Miejskiego SLD w Katowicach dot. Uchwały Rady Miasta Katowice

wzywającej prezydenta RP Bronisława Komorowskiego do nie podpisywania

 ustawy ratyfikującej konwencję antyprzemocową.

 

Kilka dni temu (4 marca 2015 r.) Rada Miasta Katowice przyjęła uchwałę wzywającą prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego do nie podpisania ustawy ratyfikującej konwencję antyprzemocową. Katowiccy radni Forum Samorządowego i Piotr Uszok oraz Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że konwencji nie należy podpisywać, ponieważ jest sprzeczna z naszą tradycją i wartościami. Jest to zaskakujące stwierdzenie przyznające, że składnikiem tradycji tych ugrupowań jest przemoc w rodzinie, szczególnie wobec kobiet. Na szczęście nie jest to tradycja większości naszych współobywateli.

Celem konwencji jest między innymi poprawa sytuacji kobiet doznających przemocy. Problem dotyczy tysięcy osób. Pomaganie im jest zadaniem godnym wszystkich cywilizowanych i wrażliwych na cierpienia innych ludzi. Jesteśmy przekonani, że także prezydent Bronisław Komorowski znajduje się w tej grupie.

Uchwała ta jest niesłuszna nie tylko dlatego, że uznaje przemoc za wartościowy element polskiej tradycji, ale także dlatego, że podważa dotychczasowe wyobrażenia o cywilizowanym charakterze naszego miasta, narusza prawo oraz dobre obyczaje dominujące dotąd w działalności Rady Miasta Katowice. Radni przypisujący sobie nieomylność w postrzeganiu wartości wykazali swoją niekompetencję - podejmowanie uchwał w sprawach polityki zagranicznej nie jest elementem uprawnień samorządu.

                                                                       Przewodnicząca RM SLD w Katowicach

                                                                       /-/ Ewa Klekot Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.